ארכיון הכתבות של הרפובליקה האתאיסטית

הקבוצה הבינלאומית של כותבי הבלוגים ברפובליקה האתאיסטית כותבת באופן קבוע בלוגים וכתבות במגוון רחב של נושאים כולל דת, הורות אתאיסטית, ילדים אתאיסטים, חדשות אקטואליות, אתיקות ופילוסופיה, קהילות אתאיסטיות וסיפורי חדשות רלוונטיים. כותבינו באים ממגוון רחב של רקעים וכותבים מנקודות המבט המיוחדות שלהם, ועל ידי כך משתפים חוויות שונות. אתם מוזמנים לקרוא כתבות ולהביע את דעותיכם בתגובות. יש אפשרות גם ללחוץ על שם המחבר ולראות רשימה שלמה של כל כתבותיו באתר.

אתאיזם: המילה שנובעת מהשורש היווני "את'וס" הוזכרה לראשונה בתור מושג רשמי בצרפת במאה ה-16 ב"כתב בנושא אמיתות הדת הנוצרית, נכתב בצרפתית נגד אתאיסטים, אניני טעים, מוסלמים, יהודים וכופרים אחרים מאת סר פיליפ ממונריי, תרגום לאנגלית הוחל על ידי סר פיליפ סידני נייט, ולבקשתו סויים על ידי ארתור גולדינג". רק במאה ה-18 המאוחרת מתועדות הודאות ל"אתאיזם חזק". למרות זאת, לרעיונות ואידיאולוגייה אתאיסטית היסטוריה ארוכה הרבה יותר ממה שנוכל להסיק מראיות אלו. למיטב דיעתנו, אתאיזם פילוסופי הופיע לראשונה באירופה ואסיה במאה החמישית או השישית לפני הספירה.

Read more

ניתוח לא כל כך קצר על אמונות / רעיונות אנשים פשוטיםשלגבי מקומנו ביקום , המטרה שלנוואת קיומו שלבורא אלוהי .

Read more

ערכם של בלוגים אתאיסטיים

בקהילות רבות קיימת סטיגמה חברתית לגבי אתאיסטים, סטיגמה שמובילה אתאיסטים רבים להסתיר את חוסר אמונתם ודעותיהם במקום לבטא אותן בחופשיות בפומבי.

למרבה המזל, לא כל אתאיסט מרגיש כך, וישנם כמה אשר כותבים בלוגים במגוון נושאים הקשורים לאתאיזם. אלו משאבים רבי-ערך לאתאיסטים אחרים, והם שווים לקריאה בשביל העצות, הנסיון, והידע אשר הם מכילים.

מה בלוגים אתאיסטיים עלולים להכיל

לא כל בלוגר כותב על אתאיזם באופן ספציפי. ישנם נושאים רבים שעלולים לעניין קוראים אתאיסטים ונושאים יקרי-ערך מנקודת מבטם של חסרי-דת. הנה כמה סוגים של בלוגים שתוכלו למצוא באתר:

אלה רק מספר נושאים שאתם יכולים לקרוא עליהם מאת מחברים אתאיסטים. בעוד ואתם חוקרים את עולם הבלוגים האתאיסטיים, אתם יכולים למצוא מגוון כתבות, נושאים וחוויות בנושאים אשר מעניינים אתכם, מאנשים בעלי השקפת עולם דומה לשלכם.

למה כדאי לקרוא בלוג בנושא אתאיזם?

להיות אתאיסט יכולה להיות חוויה בודדת, בעיקר אם היא מחייבת להסתיר את אמונותיך מחברים ומשפחה; קהילה של אנשים בעלי דעות והשקפות עולם משותפות יכולה לתרום רבות, גם למחבר וגם לקוראים. בלוגים אלו יכולים להיות שימושיים מאוד כאשר הם מספקים עצות לאתאיסטים אשר חיים בקהילות דתיות. מציאת עצות לגבי הורות אתאיסטית, לדוגמה, יכולה להוות אתגר. חיפוש וקריאת בלוגים אתאיסטיים תניב תוצאות טובות בהרבה.

יתרון נוסף של בלוגים אתאיסטיים הוא היכולת ללמוד על מגוון רחב של השקפות ופילוסופיות אישיות. שלא כמו דת, שבה חברי הדת לעיתים מחוייבים להחזיק באמונות מסוימות, אתאיסטים באים מרקעים שונים ומגוונים ומחזיקים בדעות, פילוסופיות ועקרונות שונים. קריאה על נקודות השקפה שונות יכולה לפתוח את עינייך לרעיונות חדשים ולעזור לפתח שיחות מעניינות עם קוראים אחרים ולעיתים עם חברים ומשפחה מחוץ לאתר.

שיתוף בלוגים בנושאי אתאיזם שונים הוא אמצעי מעולה לגישור הנושא עם חברים ומשפחה ולפיתוח דיונים בנושאי דת - כך גם מסופק לך אמצעי לנצל אפשרויות התחברות חשובות. לעולם לא תדע; אולי אחרי שיתוף כתבה, אתה תמצא שישנם אתאיסטים נסתרים בין קבוצות החברים שלך.